Turkey

Radyolojiyi Kutlayın!

Uluslararası Radyoloji Günü Kutlu Olsun

8 Kasım, ESR (Avrupa Radyoloji Derneği), RSNA (Kuzey Amerika Radyoloji Derneği) ve ACR (Amerikan Radyoloji Koleji) öncülüğünde gerçekleştirilen üçüncü Uluslararası Radyoloji günüdür.

8 Kasım, radyasyon terapisi ve tıbbi görüntüleme teknikleri ile hasta tedavisinde muazzam ilerleme kaydedilmesini sağlayan X ışınlarının Alman fizikçi Wilhelm Röntgen tarafından keşfedilişinin 119. Yıldönümüdür. 

Bir asırı aşkın süredir radyolojide gerçekleştirilen teknik gelişmeler ve görüntüleme makinalarının dünya çapında giderek daha geniş alanlarda kullanımı sayısız hayat kurtarmış ve tıpta devrim yaratmıştır.

Bu yıl, beyin görüntüleme ve radyolojinin beyin hastalıklarıyla mücadeledeki önemli rolüne adanmıştır.

Bu özel yıl için Radyolojinin Tarihi – 3 (buradan ulaşabilirsiniz) adlı kitap yayınlanmıştır. Aynı zamanda ESR tarafından yayınlanan bir beyin görüntüleme yayını da mevcuttur.

8 Kasımda bu günü kutlamak için tüm dünyadan 110’dan fazla topluluk katılımcı olacaktır. Dünya piyasasında sadece tıbbi görüntülemeye adanmış tek farmasötik grup olan Guerbet bu uluslararası günün bir parçası olmaktan gurur duyar.

Daha fazla bilgi için resmi web sitesi; internationaldayofradiology.com

 

Ayrıca sosyal ağlara da dahil olabilirsiniz. Facebook, Twitter, Pinterest