Turkey

Kontrast Ürünler

Guerbet, geniş ürün portföyü ile, inflamatuvar ve dejerenatif hastalıklar, kardiovasküler hastalıklar ve onkolojik hastalıkları içeren geniş endikasyon alanında, X-ray çekimleri ve Manyetik Rezonans görüntüleme için uygun çözümler sunar. Eğer Sağlık profesyoneli değilseniz lütfen ürünlerimizle ilgili olarak KT (Kullanım Talimatı) bölümünü dikkate alınız. Daha detaylı bilgi için hekim veya eczacınıza danışınız. 

MRG

 

 

 

Gadoteric acid

Dotarem® yetişkin ve çocuklarda tüm MR görüntüleme tetkikleri için endikedir. İlk olarak 1989 yılında Fransa’da pazara verilmiştir ve şu anda 60 değişik ülkede kullanılmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız :

 

 

X-ray 
Iobitridol

Xenetix® kullanıma sunulduğu 1994 yılından bu yana, X-ray tetkik uygulamalarında  Guerbet’nin en çok tercih edilen ilaçları arasında yer almaktradır.
Xenetix® non-iyonik, düşük osmolar, iyotlu kontrast maddedir ve hem yetişkinlerde hem de çocuk hastalarda tüm vücut BT görüntülemede  endikedir. Xenetix® ayrıca konvansiyonel intravasküler ve kardiyak görüntülemede de kullanılmaktadır

Detaylı bilgi için tıklayınız :

Ioxaglate

Hexabrix® iyonik, düşük osmolar iyotlu kontrast maddedir. Sadece kendisine özgü antikoagülan ve anti-platelet özellikleri, Hexabrix® ‘i özellikle girişimsel kardiyoloji için uygun bir ürün haline getirmektedir. (AL DIERI et al. 2003, HEPTINSTALL et al. 1998).
Girişimsel cerrahi prosedürler esnasındaki yararları, 2005 yılında, 500’ün üzerinde hastada yapılmış olan bir çalışma ile kanıtlanmıştır.(Le Feuvre C. et al – Cathet Cardiovasc Interv 2006). Hexabrix® erişkinlerde ve çocuklarda oldukça geniş bir endikasyon alanında kullanılmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız :

Ioxitalamate

Telebrix® iyonik ve yüksek osmolar iyotlu bir contrast maddedir.non-intravenöz artrografilerde, gastrointestinal bölge taramalarında ve histerosalpingo grafilerde kullanılmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız :

Susam yağından elde edilen yağ asitlerinin iyotlu etil esteri

Lipiodol Ultra-Fluid® 1901 yılında Dr. Marcel Guerbet tarafından keşfedildikten sonra, 1926 yılında radyolojide kullanılan ilk iyotlu kontrast ürün olan Lipiodol® ‘ün derivesidir. Lenf damarlarının X-ray görüntülenmesinde ve ayrıca gelişen tekniklerde cerrahi yapıştırıcılarla kombine edilmek suretiyle, vasküler embolizasyonda kullanılmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız :