Turkey

Haberler

İstanbul'da Akılcı İlaç Kullanımı paneli

24.01.2014 15:29

İstanbul Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Akılcı İlaç Kullanımı paneli

29 Ocak 2014 Çarşamba günü, İstanbul Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Akılcı İlaç Kullanımı paneli gerçekleştirilecektir. Panele konuşmacı olarak KEAH Radyoloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. İhsan AKPINAR'ın dışında, Guerbet İlaç Medikal Direktörü Dr. Yıldıray GÜREL katılacaktır.

Panelde katılımcılara, Akılcı İlaç Kullanımı genel prensipleri ve bu kapsamda Radyolojide kullanılan kontrast maddeler hakkında güncel bilgiler aktarılacaktır.

T.C. Sağlık Bakanlığının 14.05.2012 tarihinde yayınladığı kılavuzda belirtildiği gibi, Akılcı İlaç Kullanımı; “kişilerin klinik bulgularına ve bireysel özelliklerine göre uygun olan ilaca, uygun süre ve dozda, en uygun maliyette ve kolayca ulaşabilmeleri” olarak tanımlanmaktadır. Bu konuda toplumsal bilincin arttırılması ve farkındalık oluşturulması Bakanlık politikası olarak belirlenmiştir. Eğitim ve tanıtım faaliyetleri, ilaçlar hakkında farkındalık oluşturulmasında büyük öneme sahiptir.

Sağlık Bakanlığınca teşvik edilen Akılcı İlaç Kullanımı eğitim aktivitelerinin bir ayağı olan bu panel, Guerbet İlaç'ın destekleriyle gerçekleşmektedir. Panele tüm hekimler davetlidir.

Toplantı duyurusu için tıklayınız.