Turkey

Haberler

Guerbet Avrupa Bilimsel Ofis Toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi

03.06.2011 12:40

Guerbet Türkiye, ESO (European Scientific Office) toplantısına ev sahipliği yaptı

Guerbet bünyesinde 2010 yılında kurulan European Scientific Office  (ESO) 2011 yılı toplantısına, İstanbul ev sahipliği yaptı.

Toplantı kapsamında Guerbet'nin Avrupa Medikal Direktörleri 6 Haziran Pazartesi günü, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroradyoloji Bölümünü ziyaret ettiler. Prof. Dr. Naci KOÇER tarafından bölümün bilimsel çalışmaları ve Nöroradyolojide hasta kabul ve işlem süreçlerinin tanıtılmasının ardından ulusal ve uluslararası çalışmaları hakkında seminer verildi.

Seminerin ardından ESO 2011 toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Medikal Bilgi sistemleri, Müşteri odaklı Medikal ve Teknik soruların kayda alınması ve cevaplanmasına dair sistematikler ve Guerbet'nin dünya çapında sürdürdüğü klinik çalışmaların güncel raporları gözden geçirildi.

Guerbet Türkiye Medikal Pazarlama ve Ruhsatlandırma Müdürü Dr. Yıldıray GÜREL, Guerbet Avrupa Medikal Direktörlerinin ilk defa Türkiye'de toplandığına dikkat çekerek, bundan sonraki süreçlerde ülkemizde de klinik araştırma ve çalışmaların yapılabilmesi için, Türkiye'de klinik radyolojinin geldiği noktaları tanıtmak açısından bu toplantıların son derece önemli olduğunu vurguladı.