Turkey

Haberler

Guerbet TNRD 27. Yıllık Toplantısında

22.01.2018 08:26

Türk Nöroradyoloji Derneği 27. Yıllık toplantısı, 16-18 Şubat tarihleri arasında İstanbul Conrad Hotel'de gerçekleştirilecektir. Toplantının web sitesi: http://www.tnrd2018.org/tr/

Guerbet önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da toplantının Platin Sponsoru olarak, nöroradyolojide bilimsel gelişime katkı sağlamak amacıyla derneğimiz ve hekimlerimizle birlikteliğini sürdürmektedir.

Toplantı kapsamında, 16 Şubat Cuma günü, A salonunda saat 12:45-13:30 arasında “Uygunluk ölçütleri çerçevesinde tetkik seçimi ve kontrast kullanımı” konulu bir sempozyum gerçekleştirilecektir. Sempozyum konuşmacısı Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Utku ŞENOL'dur. Dr. Şenol aynı zamanda "Kanıta dayalı tıp zemininde nöroradyolojik tetkik seçimi karar destek sistemi" konusuyla Tıp Bilişimi Doktorası sahibidir. 

Sempozyum alt başlıkları:

  • Dünyada ve ülkemizde radyolojik tetkiklerin sayı ve maliyet artışı?
  • “Tetkik uygunluğu kavramı”: Nedir? Ne kadar önemlidir?
  • Sağlık bütçesi açısından kamu ve özel sigorta ödeyicilerinin tutumu?
  • Akılcı İlaç Kullanımı* açısından kontrast seçimi ve kullanımında radyologdan beklenenler?  

*Akılcı İlaç Kullanımı; Kişilerin klinik bulgularına ve bireysel özelliklerine göre; uygun ilacı, uygun süre ve dozda, en düşük fiyata ve kolayca sağlayabilmeleri olarak tanımlanmaktadır.

(Conference of Experts on the Rational Use of Drugs, World Health Organization, Nairobi, Kenya, WHO/CONRAD/WP/RI, 25-29.12.1985)

Sempozyum davetiyesi için tıklayınız. Tüm katılımcılarımız sempozyuma davetlidir.