Turkey

Haberler

Guerbet, girişimsel radyolojide yeni mikrosfer teknolojisini bünyesine kattı

16.05.2018 11:13

 

Guerbet, girişimsel radyoloji ürün yelpazesinin güçlendirilmesine yönelik yeni mikrosfer teknolojisini duyuruyor

 

  •  Embolizasyonda kullanılan mikrosferlerin AR-GE’sinde uzmanlaşmış bir Fransız şirketi olan Occlugel tarafından geliştirilen teknolojinin kazanımı


  •  Bu yeni teknoloji Guerbet’in Girişimsel Radyoloji çözümlerini tamamlayacak ve Accurate anti-reflu mikrokateterleri ürün yelpazesi ile sinerji yaratacaktır.

 

Villepinte (France), 26 Nisan 2018 (18:00 CEST) - Tıbbi görüntülemeye yönelik kontrast maddelerde global uzman olan Guerbet (FR0000032526 GBT), bugün embolizasyonda kullanılan mikrosferlerin AR-GE’sinde uzmanlaşmış bir Fransız şirketi olan Occlugel tarafından geliştirilen laboratuvar teknolojisini almak üzere bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

 

Bu satın alma GEAR 2013 stratejik planına uygun olup, bu mali yılın sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanmış olan iki satın almadan bir tanesidir.

 

Araştırma, İnovasyon ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Claire Corot “Bu yeni mikrosfer teknolojisini Girişimsel Radyoloji AR-GE programımıza entegre etmiş olmaktan dolayı mutluyuz" dedi.

 

Anlaşma şartları kapsamında ve bu teknolojinin satın alınması karşılığında Guerbet 3 milyon €’luk ilk ödemenin yanı sıra teknoloji transferinin tamamlanması ve ruhsatlandırma hedeflerinin sağlanması için ek ödemeler yapmıştır.

 

Girişimsel Radyolojiye yönelik tamamlayıcı teknoloji

 

Teknoloji, iyi huylu tümörlerin örneğin rahim fibromu ve prostat adenomunun vasküler embolizasyonuna ve bazı karaciğer, akciğer ve böbrek kanserleri dahil olmak üzere kötü huylu tümörlerin vasküler kemoembolizasyonuna yönelik çeşitli mikrosferlerde kullanılacaktır.

 

Bu teknoloji, Guerbet’in mevcut Girişimsel Radyoloji çözümleri ürün yelpazesini tamamlayacak ve bunun yanı sıra yakın zaman önce Guerbet tarafından satın alınan Accurate anti-reflu kateterleri ile güçlü bir sinerji yaratacaktır.

Bültenin tamamı için tıklayınız.