Turkey

Haberler

Guerbet - IBM Watson Health Medikal görüntülemede Yapay Zeka (AI) işbirliği

12.09.2018 11:04

Guerbet, Karaciğer görüntülemede Yapay Zeka (AI) gelişimi için IBM Watson Health ile Stratejik işbirliğini duyurdu

IBM Watson Health ile “Exclusive joint development” niteliğindeki bu anlaşma, 10 Temmuz 2018 tarihinde imza altına alınmış olup, karaciğer kanserlerinin tedavi önerileri ve takiplerinde, CT ve MRI görüntüleme aracılığı ile, hekimlere yardımcı olmak üzere yazılım geliştirilmesi ve sunulmasını amaçlamaktadır.

Bu iş birliği ile Guerbet ve IBM Watson Health, karaciğer tümörlerinde klinik kararı ve tedavi seçeneklerini destekleyici yaratıcı çözümleri birlikte geliştirmeyi planlamaktadır. İlk olarak, Watson Imaging Care Advisor1 for Liver olarak adlandırılan, radyolog ve klinisyenler için, primer ve sekonder karaciğer kanserlerinde lezyonun tesbiti, evrelendirilmesi, takip edilmesi, monitörize edilmesi, tedavi öngörüsü ve tedaviye cevabını otomatize etmek üzere, yapay zeka (AI) kullanacak tanısal bir destek aracı geliştirilmesi planlanmaktadır.

Care Advisor for Liver (CA-L), pek çok ortak PACS görüntüleme sistemleriyle uyumlu olacak şekilde geliştirilmektedir. Bu şekilde, radyoloji ve diğer ilgili klinik departmanların iş akışına doğrudan entegre edilebilecektir.

Detaylı orijinal duyuru için lütfen tıklayınız.

1 Care Advisor henüz resmi olarak onaylanmış ürün ismi değildir.