Turkey

Haberler

Guerbet, Girişimsel Radyoloji için yeni ve eşsiz mikrokateter teknolojisini bünyesine kattı

07.06.2018 09:51

Guerbet, Girişimsel Radyoloji için mikrokateter geliştiren innovativ bir şirket olan Accurate Medical Therapeutics’i bünyesine kattığını duyurmaktan mutluluk duyar. Bu birleşme ile Guerbet;

  • Girişimsel radyoloji ile işbirliği stratejisini geliştirmektedir.
  • Görüntü kılavuzluğunda embolizasyon uygulamalarında eşsiz bir teknolojiyi bünyesine katmaktadır.

Villepinte (Fransa), Ocak 8, 2018 (17:45 CET) – Medikal görüntüleme için kontrast madde ve çözümleriyle global bir uzman olan Guerbet (FR0000032526 GBT), girişimsel radyolojide kullanılan mikrokateter geliştirilmesinde uzmanlaşmış olan Accurate Medical Therapeutics ("Accurate")’i bünyesine katmak için bir anlaşmaya vardığını duyurur. Accurate, tümör ve vasküler anevrizmaların embolizasyon işlemlerinde kullanılan mikrokateterler geliştirmiştir. Bu kateterler hali hazırda ABD ve Avrupa Sağlık otoriteleri tarafından ruhsatlandırılmıştır.

Bu ürünler iki seri mikrokateter içermektedir. İlk seri; özellikle kıvrımlı vasküler ağ ve ulaşılması zor lezyonlarda dahi, girişimsel radyoloğa intra-arteryal navigasyon sağlayacak mikrokateter optimizasyonu sunmak amacıyla dizayn edilmiş ve geliştirilmiştir. İkinci seri de navigasyon kalitesinde aynı optimizasyonu sağlamakla birlikte, eşsiz “anti-reflux” teknolojisini de sunmaktadır. Bu etki, embolizasyon mikroküreciklerinin geriye kaçışını engelleyecek bir bariyer oluşturmak üzere, kateterin terminal bölümüne yerleştirilmiş olan yan bölmeler sayesinde elde edilmektedir. Bu yeni teknoloji, hedeflenen tedavi alanına daha fazla embolizasyon mikroküreciği uygulanmasını sağlamakta ve aynı zamanda korunması gereken sağlıklı dokuya, besleyici dallar aracılığı ile mikrokürecik kaçışını önlemektedir.

 

Standard mikrokateter, tümörü besleyen artere konumlandırılır: embolizasyon mikrokürecikleri hedef doku (istenen etki) dışında, besleyen diğer arter(ler) aracılığı ile, korunması gereken sağlıklı dokuya da kaçış yapar (istenmeyen etki).

 

Anti-reflux kateter, anti-reflü teknolojisi ile tüm embolizasyon mikroküreciklerini hedeflenen dokuya yönlendirir. Sağlıklı doku, diğer arterden normal beslenmesini sürdürür ve istenmeyen embolizasyondan korunur.

Dataylı bilgi ve orijinal Basın Bülteni için lütfen tıklayınız.